Sugestie

Jak wygrać przetarg

23. marzec 2015

Jak wygrać przetarg.


Słowo przetarg kojarzy Ci się z bardzo skomplikowanym procesem? Spokojnie!

Przygotowanie firmy do udziału w przetargu jest bardzo proste.

W 7 krokach opracowaliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych zasad, które skutecznie wyjaśniają jak się do tego zabrać. Zapoznaj się z nimi i zdobywaj opłacalne zlecenia:

Na poczatek - dokumenty
Przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty swojej firmy na wypadek pojawienia się ciekawej oferty przetargowej na rynku zamówień publicznych. To podstawa, dzięki której zaoszczędzisz czas i nerwy oraz skupisz się na przygotowaniu konkurencyjnej oferty dla Zamawiającego (Zleceniodawcy).

Rozpoznanie terenu
Zapoznaj się dokładnie z warunkami danego przetargu. Upewnij się, że jesteś w stanie je spełnić. Bądź realistą w swojej ocenie. Należy precyzyjnie wybierać przetargi, w których się startuje, aby w pełni spełnić wymagania stawiane w przetargu. Nie wolno składać ofert na „wyrost” oraz pomijać niektórych – nawet tych pozornie mało istotnych – elementów specyfikacji.

Jeden raz a dobrze
Nie wolno dopuścić do błędów formalnych w składanej dokumentacji. Zgodnie z przepisami Prawa zamówień publicznych, jeśli decydujesz się na wzięcie udziału w przetargu, możesz złożyć Zamawiającemu tylko jedną ofertę. Warto więc poświęcić więcej czasu, (przecinek) aby zapoznać się dokładnie z wymaganiami przetargowymi. Pamiętaj o tym i nie trać czasu na przygotowywanie kilku ofert.

Zapomnij o e-mailu
Ofertę możesz złożyć jedynie w formie pisemnej – inaczej może być uznana za nieważną.

Internet Twoja kopalnia wiedzy
W przypadku przetargu nieograniczonego, Zamawiający udostępnia na stronie internetowej specyfikację istotnych warunków zamówienia. Możesz złożyć do Zamawiającego wniosek o przekazanie Tobie i Twojej firmie tej specyfikacji. Zamawiający powinien to uczynić w przeciągu 5 dni.

Bez niepewnosci
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do specyfikacji, w każdej chwili możesz zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie warunków zamówienia. Zamawiający jest zobowiązany do udzielenia Ci wyjaśnień niezwłocznie!

Strategia zwyciezcy
Wybór najkorzystniejszej oferty następuje na podstawie kryteriów opisanych w specyfikacji. Pamiętaj jednak, że cena nie może być już jedynym wyznacznikiem wygranej. Składana oferta musi być konkurencyjna, oferuj „najwyższą jakość za rozsądne pieniądze”.

Przy składaniu ofert nie można zakładać, że każdy przetarg wygramy.

Wiele firm po pierwszych porażkach wycofuje się z rynku zamówień publicznych, ustępując miejsce konkurencji.
Przeglądając wyniki przetargów (zamówienia roztrzygnięte), często można zauważyć, iż: „ilość złożonych ofert wynosi 1”, więc nie ma aż takiej konkurencji, a jest duża szansa na to, że po złożeniu odpowiedniej oferty to akurat Ty wygrasz przetarg.
Dlatego przeanalizuj wszystko jeszcze raz od początku i ponownie stań się godnym przeciwnikiem na rynku zamówień publicznych!

Uczestnicz w przetargach! To automatycznie prowadzi do zdobycia zaufania na rynku, oraz podnosi konkurencyjnosc Twojej firmy!

 


Nasz serwis nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści oraz działanie stron, których odnośniki można znaleźć na przetargi.info